CZYM JEST INTELIGENTNY DOM ?

Inteligentny dom to budynek posiadający nowoczesne systemy i technologie zwiększające bezpieczeństwo i wygodę mieszkania domowników. Systemy takie pozwalają wprowadzić oszczędności w domowym budżecie i są coraz częściej obecne w nowo budowanych domach. Inteligentny dom posiada zintegrowany systemem zarządzania różnorodnymi instalacjami elektrycznymi, urządzeniami domowymi, sieciami i układami.

Inteligentny dom, instalacje elektryczne – po prostu Smart House

Dzięki zintegrowanemu systemowi, możemy też polepszyć działanie poszczególnych instalacji w domu, zarówno tych standardowych, tradycyjnych, jak i nowoczesnych, proekologicznych.
Ogromną zaletą systemu inteligentnego domu jest to, że nie ma potrzeby wydawania kroci na wielokilometrowe okablowania, oraz kosztowne interfejsy w wielu miejscach w domu, gdyż systemy działają bezprzewodowo, a sterowanie jest zdalne i automatyczne z zaprogramowanego panelu.

Obecnie systemy inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne cenowo, a w przyszłości takie rozwiązania będą powszechnie stosowane, a wręcz niezbędne choćby ze względu na wymagane świadectwa energetyczne. Systemem inteligentnego domu najlepiej zająć się na etapie projektu budowanego domu. Poniżej przykładowe moduły inteligentne.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów realizacji.
  • Oszczędność (energii, wody)
  • Komfort (automatyzacja, zdalny dostęp)
  • Bezpieczeństwo (monitoring, dostępność)
  • Elastyczność (personalizacja ustawień)
  • Ochrona środowiska

Sterowanie ogrzewaniem

Podnoszenie lub obniżanie temperatury pomieszczeń w zależności od tego czy ktoś się w nim znajduje.

System symulacji obecności

Włączanie i wyłączanie oświetlenia, odtwarzanie muzyki i dźwięków podczas nieobecności domowników.

Sterowanie oświetleniem i muzyką

Sterowanie oświetleniem użytkowym, a także muzyką wraz z pracą muzycznej oprawy świetlnej.

System alarmowy, monitoringu i kontroli dostępu

Czujniki, kamery, detektory ruchu umożliwiają zaprogramowaną reakcję systemu na próbę włamania.

System przeciwpożarowy

Informowanie i określone reagowanie na zagrożenie dzięki systemom czujników dymu, temperatory i ppoż.

System pogodowy i inne...

Automatyczne zamknięcie okien na wypadek deszczu czy przejście na niezależne zasilanie podczas burzy itd.

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Standardowa instalacja elektryczna to najprościej ujmując kabel idący od rozdzielni, przechodzący przez włącznik do odbiornika. Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej, gdy wybieramy inteligentną instalację elektryczną.

Inteligentna instalacja elektryczna

Inteligentna instalacja elektryczna zaprojektowana powinna być w taki sposób aby, wszystkie przyciski, urządzenia detekcyjne i odbiorniki były podłączone do jednej centrali. Dzięki temu możliwe jest realizowanie różnych funkcji, które można dowolnie programować bez potrzeby ingerencji w instalacje kablowe. System automatyki domowej umożliwia integracje większości urządzeń budynku w jednym systemie. Integracji podlega elektryka, instalacje ogrzewania, klimatyzacja, system alarmowy, domofon i videodomofon itd.

Inteligentne instalacje elektryczne przestały być osiągalne tylko dla najbogatszych. Obecnie może sobie na nie pozwolić większość ludzi budujących nowe domy. Olbrzymia różnorodność rozwiązań związana jest z pojawieniem się wielu konkurujących ze sobą systemów. Inteligentne instalacje elektryczne mają na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z budynku poprzez zmniejszenie liczby okablowania oraz możliwość rozbudowy funkcjonalnej bez potrzeby ingerencji w instalacje kablowe.

Realizujemy zarówno instalacje elektryczne standardowe jak i inteligentne. Zapraszamy do kontaktu.
client
Instalacje elektryczne Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków

Inteligentny dom

W 1983 roku do użytku został oddany The City Place Building. Był to pierwszy na świecie “budynek inteligentny”, który mieścił się w stanie Connecticut; mieście Hartford w USA. Polska pierwsze kroki w tego typu budownictwie stawiała dopiero w latach 1995/96. Architektura z biegiem lat rusza coraz szybciej do przodu i zaczyna chodzić w parze z technologią. Kto w latach 90. zamarzył sobie o tym, aby budynek spełniał realne polecenia typu “zamknij okno”; “zgaś światło”? Takie rzeczy były możliwe tylko w filmach science fiction, a dziś stają się częścią naszej realnej rzeczywistości. Stwierdzenie ,,mówić jak do ściany” z obecnym postępem technologicznym za niedługo wyjdzie całkowicie z użytku.

Smarthouse – nowy trend?

Powszechność tzw. „Smarthouse” stale wzrasta. Kiedyś był to przywilej najbogatszej części społeczeństwa, a dziś- każdy, kto buduje swój własny, nowy dom, może pozwolić sobie na inteligentną instalację elektryczną, ponieważ koszty takiej inwestycji nie są tak ogromne, jak mogłoby się to wydawać. Co najciekawsze, oszczędność energii w skali roku jest na tyle wysoka, że po ok. 10 latach możemy liczyć na zwrot kosztów tego systemu. Nasza firma spełnia marzenia związane z trzema obszarami; smarthouse, instalacje elektryczne i inteligentne instalacje elektryczne. Oferujemy nasze usługi klientom z takich miast jak Warszawa, Pruszków, czy Grodzisk Mazowiecki oraz innych okolicznych miejscowości.

Smarthouse pod klucz

Inteligentny dom jest budynkiem zaopatrzonym w wiele czujników, detektorów oraz instalacji, które skupiają się w zintegrowanym systemie zarządzania. Dzięki temu rozwiązaniu możemy decydować o każdym poleceniu, z każdej części domu, za pomocą praktycznego panelu, a nasz budynek automatycznie reaguje na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne. Taka technologia daje nam proste, efektywne, komfortowe i bezpieczne zarządzanie całym gospodarstwem domowym, a także ogranicza emisję szkodliwych zanieczyszczeń, przez co zyskujemy miano ekologicznego domu. Nasi klienci z miejscowości Grodzisk Mazowiecki, Warszawa i Pruszków, zdają sobie już z tego sprawę. Instalacje elektryczne zaprojektowane zostały w taki sposób, że wszystkie przyciski i urządzenia sterowane są za pomocą jednej centrali. Pozwala to na pełną funkcjonalność bez ingerencji w kable i inne przewodniki, a dodatkowy elektryk nie będzie już potrzebny w budowie Waszego domu. Nasza inteligentna instalacja elektryczna spełnia funkcje elektryczności, ogrzewania, systemów alarmowych, domofonów oraz monitoringów.

 

Pomysł

 

Projekt

 

Wdrożenie

 

Serwis