Inteligentny Dom – czym jest?

Inteligentny dom w sposób intuicyjny dogaduje się i współżyje z jego domownikami. Jak działa i na czym polega fenomen inteligentnego domu?

Dom intuicyjny – czyli jaki?

Montaż coraz bardziej popularnej inteligentnej instalacji gwarantuje zautomatyzowanie wybranych elementów, znajdujących się zarówno na terenie naszego domu, jak i działki. Dzięki inteligentnej instalacji, jesteśmy w stanie na praktycznym panelu zaprogramować wymarzone funkcje, zapewniające komfort oraz spokój. Po zaprojektowaniu i zaprogramowaniu funkcji, nasz dom zacznie zarządzać ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją. Zorientuje się, jak sterować oświetleniem, roletami, bramą wjazdową. Jeden przycisk włączy podlewanie ogrodu, zamknie rolety zewnętrzne, wyłączy wybrane sprzęty AGD, itd. Dom smart integruje urządzenia w jednym systemie, co stanowi o jego mobilności i elastyczności.

instalacja elektryczna Etiudy
inteligentna instalacja elektryczna Etiudy

Jak działa inteligentny dom?

Wszystkie przyciski, urządzenia detekcyjne oraz odbiorniki podłączone są do jednej centrali. Taki układ różni się od standardowego, ale dzięki niemu możliwe jest realizowanie różnych funkcji, o których wspomniano wyżej. Prosty i praktyczny panel zapewnia automatyczną reakcję na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne, a tego rodzaju mobilność pozwala wydać dowolne polecenie z dowolnego zakątka posiadłości.

Przygodę ze smart domem należy rozpocząć od rozmowy i spotkania z fachowym doradcą. Trzeba wykonać dokładne pomiary i stworzyć indywidualny projekt, zawierający trasy okablowań i punktów elektrycznych. Kolejne elementy to wykonanie okablowań i montaż niezbędnych urządzeń, które ostatecznie będą pracować bezprzewodowo. Inteligentne instalacje nie wymagają dodatkowego pozwolenia czy dokumentacji.

instalacja elektryczna Batuty
instalacja elektryczna Batuty

Fenomenalny i intuicyjny

Rozwiązanie smart, samodzielnie przetwarzające bezprzewodowe sygnały, pozwala sterować oświetleniem, ogrzewaniem i klimatyzacją, a także monitoringiem. Ponadto system samodzielnie steruje systemem alarmowym, w razie konieczności informując nas o niebezpieczeństwie. W końcu, inteligentny system pozwala zadbać o bezpieczeństwo i wygodę na co dzień, a dobrze skonfigurowany sprzęt bezsprzecznie chroni środowisko. Zatem, o intuicyjności inteligentnego domu są już Państwo przekonani. Jego fenomen wciąż rośnie w siłę i staje się coraz bardziej popularny i powszechny w Polsce.

Rozwiązanie smart cieszy się ogromną popularnością na zachodzie, jest wygodną pomocą i ułatwia funkcjonowanie w przestronnym domu, a także w mieszkaniu. Mamy nadzieję, że polscy właściciele domów i mieszkań równie chętnie zechcą inwestować w tę metodę. Jeśli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do kontaktu, celem rozwiania wszelkich wątpliwości i przejścia do działania.

Sprawdź instalacje elektryczne pruszków