Jak SmartHouse chroni przed włamaniem?

Współczesna technologia zapewnia szerokie możliwości ochrony domu przed włamaniem. Nieważne, czy wyjeżdżasz tylko na kilka godzin do pracy, czy też masz w planach kilkutygodniowy urlop – technologia SmartHouse zabezpieczy Twój dom przed niepożądanymi gośćmi w bardzo skuteczny sposób. Poniżej kilka ciekawych przykładów na to, jak działają takie zabezpieczenia.

symulacja obecności w domu Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków

SmartHouse i jego bogate możliwości

Wyobraź sobie, że przez dłuższy czas nie będzie Cię w domu. Technologia SmartHouse, po ustawieniu odpowiedniego trybu, pozwoli Ci nie tylko wyłączyć wszystkie zbędne w tym czasie urządzenia, a tym, które muszą funkcjonować nieustannie (np. lodówka), umożliwi działanie w trybie oszczędzania energii. Wiedz, iż odpowiednie ustawienia pozwolą Ci np. na symulowanie Twojej obecności w domu, dostosowując np. częstotliwość zapalania świateł w pomieszczeniach do Twojego zwyczajnego rytmu dnia. Oprócz tego możesz na tej samej zasadzie zaprogramować pory odsłaniania i zasłaniania rolet, oraz szereg innych rzeczy, np. ustawić syntezator mowy, muzykę lub szczekanie psa, w razie, gdyby mimo wszystko złodziej jednak dostał się na posesję lub do domu.

Symulowanie obecności w zgodzie z Twoimi codziennymi nawykami znacznie przedłuża akcję włamania, zmuszając złodziei do wielu godzin obserwowania, czy dom rzeczywiście jest pusty. Niektórych może to zniechęcić.

Martwisz się pomimo zabezpieczeń? Współczesne systemy monitoringowe pozwalają na ich zintegrowanie ze smartfonami, dzięki czemu, gdy pojawi się ktoś niepożądany, będziesz o tym wiedzieć na bieżąco, co pozwoli Ci natychmiast wezwać policję. Informacje z monitoringu są przechowywane przez dłuższy czas, co umożliwia Ci ich przekazanie do identyfikacji napastnika. Rozważ także zewnętrzne czujniki ruchu, uruchamiające oświetlenie po wdarciu się na posesje. Jeśli uprzedzisz zaufanych sąsiadów, że nie ma Cię w domu, szybko zwróci to ich uwagę, dodatkowo chroniąc Twoje mienie przed kradzieżą.

Przekonują Cię współczesne zabezpieczenia? Te i wiele innych w ramach technologii SmartHouse oferuje firma Morton, która w profesjonalny sposób i w korzystnej cenie wyposaży Twoje cztery ściany w niezbędną ochronę na miarę XXI wieku.