Inteligentny dom posiada szereg korzyści takich jak niezawodne instalacje czy dowolne programowanie elementów. Jaki jednak realny wpływ na nasze życie będzie miał ten system?

Smart House – dom wielu korzyści

Inteligentny dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort, a po czasie – oszczędności.

Podczas projektowania instalacji można puścić wodzę fantazji. Warto wcześniej przemyśleć jakie dokładnie zadania ma za nas wykonywać system.smarthouse

Co się zmieni po zainstalowaniu systemu Smart House?

System Smart House znacznie poprawia jakość i komfort życia. Mieszkańcy będą mogli kontrolować natężenie i kolor oświetlenia. Możliwa również będzie regulacja temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Instalacja może sterować oknami i roletami. Można zaprogramować rolety tak, aby otwierały się o 7.00 a zamykały o 21.00. Istnieją nawet programy specjalne, które na czas wyjazdu mieszkańców pozwalają na otwieranie się rolet w pomieszczeniach gdzie znajdują kwiaty.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Smart House zapewni domownikom bezpieczeństwo dzięki czujnikom, które będą rejestrowały ruchy na terenie posesji, wykrywały podwyższone stężenie gazu a nawet będą informowały o ewentualnym zalaniu. Dodatkowo monitoring i systemy alarmowe gwarantują najwyższy poziom ochrony.

Ogromną zaletą jest to, że systemem można sterować zdalnie, co za tym idzie, będzie można monitorować dom na bieżąco, ale również wyłączać urządzenia na odległość – świetna opcja dla tych, którym zdarza się zapomnieć o żelazku. Jest to również dobry pomysł dla rodzin z małymi dziećmi – zdalnie można wyłączać zasilenia w gniazdkach.

Zdalne sterowanie ma wiele pozytywnych stron. Możemy na przykład wracając pracy do domu dostosować temperaturę, oświetlenie a nawet muzykę i w pełni cieszyć się domem i wykorzystywać jego możliwości. Tym właśnie powinien się charakteryzować inteligentny dom – powinien odpowiadać potrzebom domowników. To w jakim stopniu nasz dom będzie zautomatyzowany zależy od tego jak zaawansowany system wybierzemy. Korzyści jednak i tak będą odczuwane, zarówno jeśli chodzi o komfort, oszczędności i bezpieczeństwo.