Smarthouse – elastyczność i wygoda na wyciągnięcie ręki

Czym właściwie jest smarthouse?

Smarthouse oznacza inteligentny dom, który za pomocą nowoczesnej technologii zapewnia pełny komfort i bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. Jest w pełni dostosowany do trybu życia współczesnego człowieka. W skrócie – tworzy on zespoły inteligentnych, współistniejących i komunikujących się urządzeń, które są podłączone do jednej sieci. Smarthouse umożliwia szybkie, bezproblemowe, zdalne sterowanie oraz kontrolę domu, dzięki czemu domownicy mogą począć całkowitą kontrolę nad swoim mieszkaniem.

sterowanie inteligentnym domem
sterowanie inteligentnym domem

Nieograniczona dostępność

Jedną z głównych korzyści wynikających z systemu smarthouse jest zdecydowanie elastyczność i wygoda na wyciągnięcie ręki. Za pomocą internetu sterowanie urządzeniami jest możliwe w każdym momencie i z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostępność do komputera lub smartfona. Obsługa systemu należy do bardzo prostych i intuicyjnych, tak aby wszyscy byli w stanie sobie z nią poradzić. Potrzebujemy jedynie urządzenia podłączonego do sieci.

Najważniejsze zalety

To nowoczesne rozwiązanie pozwala zmniejszyć nie tylko wydatki w budżecie domowym, ale także zmniejsza zużycie energii czy wody. Korzystając z smarthouse dbamy o ochronę środowiska. Kolejnym ważnym plusem jest działanie bezprzewodowe, które wpływa korzystnie na estetykę domu. Przed instalacją systemu nie ma potrzeby dodatkowego okablowania powierzchni, ani przeprowadzania kosztownych montaży. Dzięki możliwości zdalnego sterowanie jesteśmy w stanie np. wyłączyć światło, o którym zapomnieliśmy przed wyjściem z domu.

System inteligentnego domu zapewnia nam również maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Czujniki, kamery, detektory ruchu umożliwiają zaprogramowaną reakcję systemu na wypadek włamania. Elastyczność tego systemu ułatwia przede wszystkim dostępna personalizacja ustawień. Każdy może ustawić program według własnych potrzeb i oczekiwań. Szereg wymienionych zalet sprawia, że systemy inteligentnych instalacji elektrycznych stają się coraz bardziej powszechne i łatwo dostępne.